Jeśli myślisz o zarabianiu na nieruchomościach, a jednocześnie działalności w sektorze, gdzie nie ma wielu konkurentów, często przychodzi temat tzw. „trudnych nieruchomości”.
I słusznie, bo to mogą być bardzo dochodowe inwestycje.
Jednym z rodzajów takich transakcji są udziały.
Przygoda z inwestowaniem w udziały to jednak nie zawsze łatwa droga. Wydobywanie informacji z ksiąg wieczystych, badanie struktury współwłasności, a nawet próby zrozumienia, co możesz zrobić ze swoim udziałem – to wszystko może wydawać się skomplikowane. Czasem możesz czuć się jak Sherlock Holmes, rozwiązujący zagadkę współwłasności. 🕵️♂️
Mało tego, czasem bycie współwłaścicielem kończy się sprawą w sądzie, bo trzeba umiejętnie znieść współwłasność czy dokonać podziału fizycznego nieruchomości, ustanowić samodzielność lokali.
Dość zabawne, a jednocześnie lekko zadziwiające jest to, że ostatnio na rynku można zauważyć osoby, które kreują się na ekspertów z tej jakże trudnej dziedziny nie mając jednocześnie żadnego doświadczenia w prowadzeniu ewentualnych sporów sadowych czy wyodrębnianiu lokali.
Dlatego kilka podpowiedzi, żeby nie dać się naciąć i nie ufać tym „pseudo” doradcom, że np. mając udział możesz wprowadzić się do współwłaściciela … czy, że zawsze przekonasz drugą stronę do odsprzedaży swoich udziałów.
Co musisz wiedzieć na początek gdy rozważasz kupno udziału:
➡️ Przy zakupie udziałów zwróć uwagę, aby dokładnie zbadać strukturę współwłasności i dowiedz się, kto ma udziały w nieruchomości. Sprawdź, kto ma udziały z posiadaniem, a kto ma udział tylko na papierze.
Zorientuj się czy współwłaściciele przypadkiem nie ustanowili zarządcy nieruchomości i czy nie dokonali podziału do korzystania.
Te informacje wcale nie muszą być widoczne w księdze wieczystej, a mocno wpływają na to co możesz „zrobić” ze swoim udziałem.
➡️ Dysponując zakupionym udziałem możemy dysponować bez zgody reszty współwłaścicieli, ale tylko i wyłączenie w jego obszarze.
Natomiast sprawa ma się inaczej w kwestii przekraczających tzw. zarząd zwykły – jak np. uzyskanie pozwolenia na budowę czy koncesji na alkohol.
Do tych czynności jest nam potrzebna zgoda WSZYSTKICH współwłaścicieli, co w przypadkach niektórych inwestycji może być problematyczne.
I takich problemów może być więcej, ale nie powoduje to, że trzeba rezygnować z takich inwestycji – wręcz przeciwnie – mogę i są bardzo dochodowe.
Ale żeby były dochodowe i przede wszystkim bezpieczne to oczywiście możecie na mnie liczyć.
Masz do swojej dyspozycji mega narzędzie – WIEDZĘ, która jest kluczem do sukcesu w inwestycjach! 🗝️
I tutaj mam dla Ciebie dobrą wiadomość!
Temat udziałów szczegółowo omówię już 12 września w Warszawie podczas Konferecnji Akademii Prawa Nieruchomości! 👏
Podzielę się z Wami moim 18 letnim doświadczeniem zarówno jako osoby występującej w najbardziej zawikłanych sprawach, gdzie było po kilkunastu współwłaścicieli, reprezentując klientów podczas negocjacji i w umownych zniesieniach współwłasności.
Podczas mojego wystąpienia rozłożymy inwestycje w udziały na czynniki pierwsze. Minimum teorii i przechodzimy od razu do praktyki. Będziemy uczyć się jak szybko i bezboleśnie znosić współwłasność, jak zarabiać na wiele sposobów i jak niski może być próg wejścia do inwestycji. A to wszystko w atmosferze pełnej pozytywnej energii 🎉
A to jeszcze nie koniec! Po Konferencji dołączysz do mojej zamkniętej grupy absolwentów, gdzie będziesz mógł wymieniać doświadczenia i realizować wspólne inwestycje! 🤝
Czy to nie brzmi jak najbardziej dochodowy plan na październik? Więc na co czekasz? Przyłącz się do nas i zacznij swoją przygodę z inwestycjami w udziały! 😊
Oczywiście poza inwestowaniem w udziały poznacie jeszcze wiele opcji na skalowanie biznesu nieruchomościowego. Wszystko podane w przejrzysty sposób przez praktyków.
Nie masz jeszcze swojej wejściówki? Napisz do mnie, a razem na pewno coś wymyślimy! 🎟️
Do zobaczenia na najmocniejszym wydarzeniu tej jesieni – KONFERENCJI AKADEMII PRAWA NIERUCHOMOŚCI w Warszawie!
{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }