Inwestowanie w nieruchomości pod wynajem staje się coraz bardziej popularne. Posiadanie tzw. pasywnego dochodu z pewnością kusi. Któż z nas nie marzy o tym, aby spod palmy zarządzać prestiżowym biznesem będącym ?samograjem?.
Rentierto osoba utrzymująca się z dochodów od posiadanego kapitału. W języku branżowym rentierem jest ktoś, kto osiąga dochód pasywny, czyli stały dopływ środków pieniężnych bez zaangażowania własnego czasu.Rynek nieruchomości oferuje wiele możliwości osobom, które chcą inwestować.Jednak inwestowanie wymaga dokładnego poznania branży, w którą zamierzamy lokować środki.
Rynek zalewają szkolenia i wszelkiego rodzaju publikacje o tym, jak nawet przy posiadaniu niewielkiego kapitału zacząć zarabiać na nieruchomościach. I owszem, to bardzo dochodowa branża. Jednak prowadzenie nieruchomościowego biznesu to wcale nie taki prosty temat. Bez doskonałej znajomości rynku, obowiązujących przepisów prawa oraz dobrej analizy stopy zwrotu z inwestycji, po prostu nic nie zarobimy. Kiedy zabraknie szczęścia, zamiast odcinać kupony można wpakować się w nie lada tarapaty i potężne długi.
Z uwagi na duże zapotrzebowanie na powierzchnie mieszkalne i stosunkowo nieduży kapitał potrzebny do zainwestowania w mieszkanie pod wynajem, to właśnie ten model lokowania oszczędności zyskał największą popularność. Ci, którzy nie mają możliwości zakupu nieruchomości pod wynajem, mogą dobrze zarabiać na podnajmie.
! Ale uwaga!
Przepisy polskiego prawa dotyczące wynajmowania lokali mieszkalnych chronią najemców i to również tych nie zawsze uczciwych. Uregulowania prawne uniemożliwiające tzw. ?eksmisję na bruk? nieraz prowadzą do nadużywania prawa w tym zakresie. Mało tego, lokatorzy często działają świadomie. Doskonale zdają sobie sprawę, że gdy obejmą już lokal w posiadanie oraz podpiszą umowę najmu, to trudno będzie się ich pozbyć, nawet kiedy przestaną płacić. Niestety, rynek szarej strefy najemców działa coraz intensywniej. Umiejętnie korzystają z przywilejów, które gwarantują im przepisy ustawy o ochronie praw lokatorów. Z reguły wybierają atrakcyjne lokalizacje i duże metraże. Płacą pierwszy czynsz oraz kaucję i na tym kończy się ich płynność finansowa. Właściciele lokali pozostają bezradni. Książka ma na celu uświadomienie czytelnikom, jak właściwie poruszać się w gąszczu przepisów, a w konsekwencji jak bezpiecznie wynajmować, podnajmować i czerpać z tego korzyści finansowe.
Dla kogo jest ta książka?
Być rentieremto absolutnemust havekażdego, kto chce osiągnąć wolność finansową poprzez inwestowanie w nieruchomości pod wynajem.
To zbiór porad dla :
? osób, które dopiero myślą o nieruchomościowym biznesie,
? inwestorów,
? zarządzających najmem,
? pośredników w obrocie nieruchomościami,
? tych, którzy trudnią się podnajmem
– wszystkich osób, które ciekawi jakimi prawami rządzi się rynek nieruchomości .
Z lektury skorzystają z pewnością nie tylko wynajmujący, ale także najemcy.
Celem książki jest wyjaśnienie:
? jak znaleźć i bezpiecznie kupić okazję inwestycyjną,
? jak wynająć nieruchomość,
? czy wynajmować na krótki, czy na długi termin,
? jak kupić lub sprzedać nieruchomość z najemcą,
? jak zredagować doskonałą umowę najmu,
? jak wybrać partnerów do współpracy, a w konsekwencji
? jak cieszyć się z inwestycji i dobrze zarabiać.
W publikacji znajdziecie Państwo szereg porad, jak zarządzać najmem i zapewnić sobie trwałość stosunku najmu czy np. prawo pierwokupu nieruchomości w przypadku bycia najemcą. Czytelnicy dowiedzą się także, jak właściwie redagować umowy najmu, jak radzić sobie z uciążliwym lokatorem oraz jakie obowiązki ciążą na stronach stosunku najmu. Poruszone są również kwestie dotyczące właściwego zabezpieczenia transakcji, współpracy z pośrednikami w obrocie nieruchomościami i zarządcami. To dawka niezbędnej wiedzy, która ? jeśli zostanie dobrze wykorzystana ? może pomóc, aby poprzez inwestowanie w nieruchomości stać się rentierem w pełnym rozumieniu tego słowa. Książka napisana jest lekkim stylem i stanowi praktyczny warsztat w oparciu o 14-letnie doświadczenie autorki w sektorze rynku nieruchomości, przedstawia analizy konkretnych przypadków, umów i sporów sądowych.
{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }