Potencjał w starych, wiekowych kamienicach.

Elżbieta Liberda        26 kwietnia 2024        Komentarze (0)

Niewątpliwie, w starych, wiekowych kamienicach tkwi olbrzymi potencjał. Pytanie, na ile możliwe jest jego wydobycie i czy to naprawdę się opłaca?

Od wielu lat pomagam przy tego typu transakcjach. Poza kwestiami prawnymi zawsze oceniamy rentowność planowanego zakupu.

Jakie możliwości inwestycyjne dają tego typu obiekty ?

Jeszcze kilkanaście lat temu tylko nieliczni interesowali się takimi inwestycjami. Pamiętam, jak zaczynałam swoją prace w nieruchomościach, większość osób tego typu nieruchomości szybko chciała się pozbyć, popyt na stare budynki był słaby.

Szkoda, że nie miałam wtedy tej wiedzy co teraz ….

Rynek ten zyskał na intensywności po wejściu Polski do Unii. Dziś spektakularnie się zmienił i odnotowuje ogromne zyski. Wielu inwestorów, ale także i klientów indywidualnych zauważyło ogromny potencjał inwestycyjny kamienic.

Z czego wynika atrakcyjność kamienic?

Przede wszystkim z lokalizacji.

Kamienice zlokalizowane są wielokrotnie w zabytkowych centrach miast, które nie tylko stanowią prestiżowe dzielnice, ale są turystyczną atrakcją. Kolejna sprawa to to charakter budynków. Przedwojenne kamienice dają mnóstwo możliwości aranżacyjnych.

Niepowtarzalny klimat, wysokie pomieszczenia o pięknych fasadach zaspokoją najbardziej wysublimowane gusta. Największym wyróżnikiem są wysokie sufity, których nie znajdziemy w żadnych innych budynkach. Przeważnie mają ponad 4m wysokości. Nadają się nie tylko jako przepiękne nieruchomości mieszkalne, ale także doskonale spełnia rolę jako prestiżowa lokalizacja firmy.

To niekończące się możliwości.

Wielokrotnie nadają się też na inwestycje o charakterze hotelowym, czy apartamentowym.

Wysokie sufity to także gratka dla miłośników wydzielania jak największej powierzchni mieszkalnej. Pozwala na stworzenia np. antresoli czy lokali poniżej 25 m2.

To jednak wcale nie takie proste i wielu potrafi „wtopić” bo robi to nielegalnie.

Jak przeprowadzić wyodrębnienie lokali i ustanowienie samodzielności, jak wykazać tzw. stan zastany, jak szybko i dobrze znieść współwłasność, jak rozliczyć pożytki i korzyści przy współwłasności to zagadnienia, które w zasadzie codziennie as przedmiotem konsultacji z Klientami, mentoringów oraz spraw, gdzie reprezentuje inwestorów w ich procesach inwestycyjnych oraz sądowych.

W tym tygodniu prowadziłam kilka audytów z ogromnym potencjałem. Oj, będą perełki !

Malutkie lokale które wykroiliśmy, kiedy się sprzedadzą, inwestorowi przyniosą spektakularne ROI, a nabywcy będą zachwyceni mając swoje M w sercach miast tętniących życiem.

LOVE IT.

Najmniejszy lokal będzie miał 9 m!  Fajnie mieć poczucie, że dokłada się swoją cegiełkę do kawałka historii.

Jeśli chcecie dowiedzieć się jak to robić, jak analizować kamienicę, współwłasności i udziały, jak z bycia właścicielem niewielkiego ułamka stać się wyłącznym właścicielem całej kamienicy, to zapraszam na mentoringi lub akademie prawa nieruchomości, gdzie podczas praktycznych warsztatów dziele się wiedzą i doświadczeniem oraz zapraszam najbardziej topowych prelegentów – praktyków a nie „ sprzedawców marzeń”.

Ale marzenia też są super, tylko te, które mają datę ich realizacji.

Dlatego już 17 maja możesz zacząć plany wdrażać w życie. To dzień, kiedy zmienisz swoje podejście do inwestowania lub przeniesiesz się na zupełnie inny poziom. Ja chętnie Ci w tym pomogę, przeprowadzając Cię krok po kroku w procesie nabycia Twojego pierwszego udziału w mieszkaniu, gruncie lub kamienicy tak aby za kilka lat, kiedy stworzymy inwestycyjny diament, wypić wspólnie lampkę szampana za Twój sukces, w którym ja będę miała swój udział – na zawsze

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: