Trudne nieruchomości – czy warto kupować ?

Elżbieta Liberda        26 listopada 2023        Komentarze (0)

Konkurencja! Wysokie ceny! Najem się nie opłaca!

To podsumowanie wczorajszych konsultacji w Warszawie z Klientami w ramach mentoringu.

Wprowadziłam bowiem ostatnio nową usługę, która cieszy się dużym zainteresowaniem – a mianowicie bieżące wsparcie prawne w inwestycjach i biznesie, doradztwo jak zacząć i z jakim kapitałem wchodzić oraz co i czy kupić, gdy okazje już znajdziemy rozmawiamy też o markach osobistych i jak to zrobić, aby SKUTECZNIE zacząć.

Ale dziś nie o tym.
Rozpoczynający przygodę z nieruchomościami, ale i ci którzy już na rynku długo działają, WSZYSCY zgłaszają podstawowy problem jakim jest – DUŻA KONKURENCJA!

To prawda – tak jest!
Można wręcz powiedzieć, że każdy flipuje, pośredniczy, czy zajmuje się nieruchomościami – spokojnie to nie prawda, ale rzeczywiście dużo osób to robi na szczęście większość dość słabo …

Niedoświadczeni pośrednicy czy fliperzy powodują, że sprzedawcy windują w górę ceny i nie są skorzy do negocjacji. Pewnie każdy z Was miał sytuacje, że miał już praktycznie spiętego deala, a przyszedł jakiś psedo pośrednik i powiedział – proszę pana ja to sprzedam dużo drożej i w ogóle to za rogiem już czeka klient tylko umowę trzeba podpisać … ten klient widmo nigdy się nie pojawia, ale Wam robotę już popsuł …
Mało tego – konkurujecie jako kupujący z osobami, które kupują nieruchomości na potrzeby własne, a tym samym oni są w stanie zapłacić więcej – wam przy takiej cenie zupełnie flip się nie spina …

Problem nr 2 – Jest ciężko znaleźć dobrą ofertę, tak to też mój problem … sama sobie trochę jestem temu winna, bo nauczyłam już wielu jak tych dobrych ofert szukać.

Problem nr 3 – Ceny nieruchomości poszły w górę. Powiecie no dobrze, ale dzięki temu możemy sprzedać drożej. Super, tylko też drożej musimy kupić, drożej kosztuje nas remont, a finalnie, aby zarobić dokładnie tyle samo co dotychczas, musimy włożyć dużo więcej kapitału … Kredyt 2% – jedni zacierają ręce, inni przez to musza płacić więcej, bo sprzedawcy podnoszą ceny. Mało tego, wstrzymują się ze sprzedażą bo liczą na to, że ceny wzrosną.

Powoduje to, że wiele osób musi odpuścić inwestowanie w typowe nieruchomości bo brakuje kasy na wejście do biznesu, a jak nie mamy „znajomości” to wcale nie tak łatwo pozyskać inwestora …
No dobrze, ale czy to oznacza że nieruchomościowy biznes się nie opłaca !?
A skąd – chociażby na wczorajszych konsultacjach znaleźliśmy z Klientami nisze w których mogą działać w swoich miastach i wcale nie muszą mieć pół bańki na start.
Ale… zainwestować muszą – w wiedzę !
Jaką? BIZNESOWO PRAWNĄ.

Jeśli chcesz osiągać topowe rezultaty – musisz nauczyć się działać w sektorach gdzie „tłum” nie dotrze, a nawet jeśli, to i tak nie będzie wiedział jak ugryźć temat i przyniosą go Tobie!

POTENCJAŁ – to nieruchomości ze skomplikowanym stanem prawnym.

Tak – te które na pozór są najbardziej problematyczne, dla Nas są opcją nie tylko na wykręcanie bardzo dużych zwrotów, ale na działanie na niszowym rynku, gdzie nie ma wielkiej konkurencji.
Na każdej z tych inwestycji możesz zarobić minimum kilkadziesiąt tysięcy złotych, nie uczestnicząc w wyścigu z fliperami, pośrednikami…

Trudne nieruchomości są po prostu tanie ! Twoja jedyna inwestycja to inwestycja w wiedzę – jak to zrobisz – inwestujesz tylko raz, a transakcje realizujesz wielokrotnie.

Mało tego, kiedy wyspecjalizujesz się w tym, te oferty będą przychodziły do Ciebie same … bo będziesz miał pozycje eksperta.
Ofertę przyniesie Ci fliper, pośrednik, prawnik – oni tego nie chcą, nie wiedzą co z tym zrobić.
To nieruchomości odporne na sytuacje rynkową – nie da się ich kredytować, wiec nie rusza ich kredyt 2 % – kupujesz tanio, a jak uregulujesz to korzystasz z tego ze ceny poszły w górę.

Brzmi ekstra, ale …to nie są najłatwiejsze inwestycje – musisz mieć wiedzę i system, który zawsze krok po kroku stosujesz – w przeciwnym razie coś może się „wywalić”.

Dlatego śpieszę z pomocą i proponuje Ci, ponieważ nie każdego dam radę przyjąć na indywidualny mentoring – poznanie mojego systemu robienia tzw. flipów na stanach prawnych.

To mój autorski system w oparciu o który działam już kilkanaście lat i który w powtarzalny sposób przeprowadza mnie i moich Klientów przez nawet najbardziej skomplikowane inwestycje, jest odporny na zawirowania rynku, zmiany przepisów i który gwarantuje, że jeżeli każdy z jego elementów zostanie poprawnie zrealizowany to inwestycja będzie nie tylko dochodowa, ale przede wszystkim bezpieczna.

Już 12 stycznia w Warszawie przedstawię jak zacząć przygodę z trudnymi nieruchomościami i krok po kroku jak kupować i sprzedawać nieruchomości zadłużone, z lokatorami, z licytacji, od syndyków, udziały, z brakami w dokumentacji i wiele innych.
Jeśli jesteś zainteresowany napisz do mnie.
Ela

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: