Drogo na rynku nieruchomości. Czy i w co inwestować?

Elżbieta Liberda        27 listopada 2023        Komentarze (0)

Będzie drożej …. !
Ceny typowych nieruchomości coraz wyższe …
Kredyt 2 % zrobił swoje …
Galopująca inflacja też powoduje, że wielu, nawet nie związanych z branżą, lokuje pieniądze w nieruchomościach. Mało tego, wzrost czynszów uaktywnił rentierów, a lekka korekta cen zakupu mocno ich zachęca!

Opcji na rynku i pomysłów oczywiście jest wiele. Ale … Ci którzy chcą generować wysokie stopy zwrotu z flipów i z obrotu nieruchomościami powinni otworzyć się na nieco inne nieruchomości niż te wystawione w Internecie. Tu o negocjacje, szczególnie przy nieruchomościach dobrze zlokalizowanych może być ciężko.

Okazję są … ale nie jest ani prosto je wyszukać, ani nie są to klasyczne transakcje gdzie wystarczyły zdolności handlowe i dość ogólna wiedza. Pojawiają się problematyczne tematy …

Poza widocznym ożywieniem w zakresie popytu, jest też druga strona medalu. Mniej „miła”. Z uwagi na ogólny wzrost kosztów życia, kredytów, utrzymania przedsiębiorstw, wielu popada w długi i musi sprzedać nieruchomość z problemem.

Coraz więcej mieszkań i domów trafia na licytacje komornicze lub do syndyków, ludzie rozstają się biznesowo lub rodzinnie i powstają współwłasności, gdzie interesy wszystkich nie zawsze są spójne.
Mądry inwestor i ktoś kto ma ochotę zarabiać naprawdę dużo na nieruchomościach w takie nisze celuje … Jak to się mówi im większy bałagan tym większy zarobek …… co więcej, tam nie ma dużej konkurencji.
Ktoś powie to wyzysk! to nieetyczne! hmm… serio? nigdy z tym się nie zgodzę!

Zakup problematycznego tematu (oczywiście taniej, bo trzeba się przy nim „narobić”) to możliwość pomocy tym, którzy nie mogą udźwignąć swoich bieżących zobowiązań, czy też nie chcą tkwić w problematycznej współwłasności, albo po prostu posiadają udział, który zupełnie nie jest im potrzebny bo są np. w innym kraju … Takimi tematami zajmuje się od lat i oddłużyłam już kilkadziesiąt osób, bądź też poprzez kupno od nich udziałów uwolniłam od problematycznego byłego męża czy spadkobierców, którzy dla zasady blokowali wszystko 😊Bo z rodziną niekiedy fajnie tylko na zdjęciu.

Nie jest to jednak takie proste. Aby nie wtopić i umiejętnie ocenić czy warto wchodzić w problematyczny temat wymaga doskonałej znajomości rynku, obowiązujących przepisów prawa oraz dobrej analizy stopy zwrotu z inwestycji. Warunkiem powodzenia transakcji jest umiejętne przeprowadzenie due diligence nieruchomości, czyli audytu stanu prawnego i faktycznego. Jeśli potrafimy to zrobić, to z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością zaczniemy na tym nieźle zarabiać!

Ponieważ ja jestem niepoprawną optymistką i zawsze znajduję rozwiązania tam gdzie większość widzi problemy, to program tegorocznej Akademii Prawa Nieruchomości i najbliższych szkoleń dostosowaliśmy idealnie na potrzeby AKTUALNEGO rynku.

Startujemy od największej biznesowej petardy – FLIPY NA STANACH PRAWNYCH.

To warsztaty które pokażą zdecydowanie najbardziej kaloryczny sektor rynku.
Na konkretnych kejsach pokażemy ( bo uwaga – do wykładu zaprosiłam gościnnie niezłego inwestora , który jest też absolwentem mojego szkolenia z udziałów i trudnych nieruchomości i wykręca spektakularne stopy zwrotu) jak krok po kroku poprowadzić taką transakcje, gdzie wyszukać okazji i jak bezpiecznie i sprawnie przejść cały proces.

Podpowiemy też jak zabezpieczać się w dokumentach. Nie jest bowiem możliwe zajmowanie się obrotem nieruchomościami i bezpieczne inwestowanie bez umiejętności zabezpieczenia swoich interesów w umowach i przede wszystkim bez umiejętnego, niemalże natychmiastowego sporządzenia dokumentu – bo przecież wiadomo – dobre okazje nie będą czekać.

No, a na deser cream de la cream – networking 😊

Także jeśli jeszcze się zastanawiacie co dalej, to już dość tego myślenia i czas na działania.
Dołączajcie do Akademii, blokujcie sobie terminy, bo ten rok musi należeć do NAS – uczestników i absolwentów Akademii Prawa Nieruchomości Elżbiety Liberdy!

Jak zawsze będzie OGIEŃ!
Elżbieta Liberda

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: