Poznaj największy błąd przy inwestowaniu w udziały!

Elżbieta Liberda        07 maja 2024        Komentarze (0)

Kolejna sprawa z zakresu „niezrozumienia” udziałów. Osoba zgłosiła się do mnie, bo dokonała zakupu udziałów w przekonaniu, że kupuje całe mieszkanie!

Niestety, dopiero po transakcji trafiła na jeden z filmów na moim Youtube i zaczęła się zastanawiać.
Co się wydarzyło ?

Trafiła jakiś czas temu na ogłoszenie w Internecie z którego wynikało że ktoś chce sprzedać mieszkanie ok 50 m2, pilnie i za gotówkę. Cena była bardzo atrakcyjna, Klientka nie miała potrzeby korzystać z kredytu i w zasadzie od razu umówili notariusza bo nie chciała żeby temat „uciekł”.

W akcie jest zapis : „w ramach nabytych udziałów nabywca uprawniony będzie do korzystania z lokalu mieszkalnego położonego na (… )piętrze o pow. 49m2, składającego się z dwóch pokoi, kuchni, wc, łazienki”

Cena zapłacona, lokal wydany i w posiadaniu Klientki.

Ale po przeczytaniu aktu zapisy wydały się lekko nieoczywiste i zaczęło się zastanawianie, co oznaczają te ułamki … ?

Co ustaliłam?

Klientka kupiła niezbyt duży udział który nie odpowiada jednak metrażowi.

Współwłaścicieli jest trzech. Czyli – tą współwłasność dość prosto będzie znieść.
A jakie będą tego skutki. Klientka, aby mieć odrębną własność, zatrzymać to mieszkanie będzie musiała dopłacić za metry których udział nie pokrywa. Mało tego, trzeba pamiętać, że zapis o wyłącznym korzystaniu z lokalu nie wiążę sądu w postępowaniu o zniesienie współwłasności i wcale nie na 100 % klientka otrzyma mieszkanie.

Wniosek – pamiętajmy, że kupując udziały to nawet jak są takie zapisy to nie jest to lokal czy mieszkanie! Wiele spraw z zakresu współwłasności wpływa do mnie, niestety niezrozumienie udziałów bywa dolegliwe w skutkach.

No ale prawda jest też taka, że na udziałach da się świetnie zarabiać, kreować z nich wartość w taki sposób, że stopy zwrotu bywają spektakularne, można mieć udział z posiadaniem mieszkania w rewelacyjnej lokalizacji i tak przeprowadzić transakcje, aby była ona w 100 % bezpieczna.

To jednak nie jest takie proste. Warto jednak mieć tą wiedzę zarówno, kiedy chcemy zarabiać na nieruchomościach, ale też kiedy pośredniczymy w takich zakupach lub kupujemy na potrzeby własne.

Aby ułatwić zrozumienie tematu już w czwartek 9 maja poprowadzę webinar na temat błędów przy inwestowaniu w udziały – koniecznie zapiszcie się.

A dla tych którzy chcą poznać cały mój

  • jak prowadzić takie transakcje,
  • jak krok po kroku dokonywać poszczególnych czynności podczas sprawdzania struktury współwłasności, analizy i redagowania dokumentów,
  • jak ustalić wartość udziałów, ryzyka, oszacować czas na ewentualne zniesienie współwłasności

17 maja przez cały dzień poprowadzę warsztaty właśnie z inwestowania w udziały. W prosty sposób pokaże Wam techniki, które nie tylko zagwarantują bezpieczny zakup i sprzedaż, ale zobaczycie jak ogromny potencjał inwestycyjny mają udziały. Moi absolwenci też na prawdziwych aktach notarialnych udowodnią, ile zarobili po tym jak zastosowali rozwiązania których nauczyli się na warsztatach. Będzie prawdziwa burza mózgów i wyjdziecie z gotowym know-how jak działać na rynku, gdzie nie ma wielkiej konkurencji a potencjał jest ogromny. Tutaj link do szkolenia ale najlepiej dzwonić bo niewiele już miejsc zostało – 607 504 320 – Piotr Piskorski

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: